نمایشگاه نقاشی خط قرآنی در نگارخانه گلستان

نمایشگاه نقاشی خط قرآنی در نگارخانه گلستان

نگارخانه گلستان میزبان برپایی نمایشگاه نقاشی خط قرآنی مقطعه تا پایان ماه مبارک رمضان است.

نمایشگاه نقاشی خط قرآنی در نگارخانه گلستان

تابلوهای ارائه شده در این نمایشگاه از آثار علی مینایی فرد برنده مسابقه خوشنویسی بوسنی و هرزگوین است که با استفاده حروف رمزدار ۲۹ سوره از سوره های دارای حروف مقطعه قرآن کریم خلق شده که در معرض بازدید عموم قرار داده می شود.

سه اثر آیه الکرسی،بسم الله الرحمان الرحیم و مرغ باغ ملکوت در سبک گرافیک کامپیوتری است که به عنوان سبکی جدید در طراحی آثار قرآنی به شمار می رود.

ابعاد آثار ارائه شده در این نمایشگاه ۴۰در ۴۰ است و تابلو مرغ باغ ملکوت با ابعادی در حدود یک متر و بزرگتر از سایر آثار با سبک نقاشی خط، دست ساز و نوع متفاوتی از آثار ویژه قرآنی به شمار می رود که در این نمایشگاه به نمایش در آمده است.

این نمایشگاه از روز پنج شنبه ۱۸ تیر ماه هم زمان با شب های قدر به مدت دو هفته با نگاهی متفاوت به کتابت قرآن در این فرهنگسرا برگزار می شود.علاقه‌مندان جهت بازدید از این آثار هنری می‌توانند تا ۲۶ تیرماه، ساعت ۹ تا ۱۹ به فرهنگ‌سرای گلستان واقع در نارمک، میدان هلال احمر، خیابان گلستان مراجعه کنند و یا جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن: ۷۷۸۴۱۳۷۶ تماس بگیرند.

علاقمندان برای آگاهی از آخرین اخبار برنامه‌ها و فعالیت‌های مراکز فرهنگی هنری شهر تهران و منطقه هشت می‌توانند به نشانی ساب پورتال Golestan.farhangsara.ir  مراجعه کنند.

مطالب مشابه
ارسال دیدگاه جدید
شما میتوانید نظر و پیشنهاد خود راجب سایت و مطلب را برای ما ارسال کنید.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

دیدگاهی ارسال نشده است!