بیژن صیفوری؛ با مَستِرکلاسِ فتو گرافیک‌آرت در اصفهان

بیژن صیفوری، هنرمند معاصر ایرانی، مسترکلاس فتو/گرافیک‌آرت را در اصفهان برگزار می‌کند.

او با نمایش و ارایه‌ی سه پروژه و کتابِ “نئوستالژیا”، “کاستی همگانی” و “نیمِ دیگر”، دستاوردهای هنری سالیان اخیر خود را در رشته‌های عکاسی و گرافیک‌آرت، به دانشجویان و علاقه‌مندان ارایه می‌دهد.

1462795968CaeYe

این مَستِرکلاس که این بار در اصفهان با برنامه‌ریزی کانون هنرهای تجسمی دانشگاه هنر اصفهان و “نقش” برگزار می‌شود، پیش از این نیز در شیراز برگزار شده و مورد استقبال قرار گرفته است.

 

بیژن صیفوری با رونمایی بین‌المللی مجموعه‌ی “کاستی همگانی” از اوایل سال ۱۳۹۰، به گفته‌ی منتقدین، رشته‌ی گرافیک‌آرت را در فضای معاصرِ دیجیتال بازیابی کرده است. او همچنین با رونمایی مجموعه‌های “نئوستالژیا” و “نیمِ دیگر” در سال‌های بعد، نگاه ویژه‌ی خود را در عکاسی دیجیتال و هنر معاصر گسترش داده است.

 

بیژن صیفوری؛ زاده‌ی ۱۶ اردیبهشت ۱۳۴۷، مدیر هنری، طراحِ گرافیک، عکاس، نویسنده و استاد دانشگاه ایرانی است. او مدیرت هنری و طراحی گرافیک برای صدها پروژه‌ی فرهنگی-هنری و ده‌ها ناشر و نشریه را در کارنامه‌ی خود دارد، و داور، نمایشگاه‌گردان و هنرمند مدعو شناخته شده در رویدادهای بین‌المللی است.

 

صیفوری همچنین استاد مدعو برای تدریس و برگزاری مَستِرکلاس و ورکشاپ در دانشگاه‌های ایران و جهان است. او همچنین برنده‌ی طوبای زرین هنرهای تجسمی، به‌پاس سال‌ها تلاش موثر و هنرمندانه در طراحی گرافیک ایران است.

 

آثار بیژن صیفوری در نمایشگاه‌ها، موزه‌ها، گالری‌ها، مجموعه‌ها، کتاب‌ها و مجلاتِ گوناگونی در ایران و جهان ارایه شده‌اند؛ از جمله در آلمان، فرانسه،‌ لهستان،‌ چین، روسیه، چک، ایتالیا، اوکراین، ژاپن، هند، قطر، هنگ‌کنگ، اسلواکی، امارات، تایوان، امریکا، قبرس، سویس، هلند، بلژیک، مکزیک، پرو، ترکیه، و ‌کانادا.

مطالب مشابه
ارسال دیدگاه جدید
شما میتوانید نظر و پیشنهاد خود راجب سایت و مطلب را برای ما ارسال کنید.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

دیدگاهی ارسال نشده است!